Strona wykorzystuje pliki cookies w celu gromadzenia statystyk, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

faktury logowanie

12 30-73-666 Zadwoń do biura rachunkowego

 794-328-384 (Play), 506-733-666 (Orange)

biuro@gorfin.pl

Posiadamy licencję Ministerstwa Finansów od 2006 !
Usługi księgowe Kraków Grzegórzki
GORFIN
Biuro Rachunkowe Kraków Grzegórzki
GORFIN
Prowadzenie księgowości Kraków Podgórze

Zniesiono Obowiązkowe ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie biura rachunkowego może nie wystarczyć na pokrycie szkód spowodowanych błędami biura rachunkowego. Po deregulacji zawodu księgowego, znoszącej obowiązek posiadania jakichkolwiek kwalifikacji przez osoby zajmujące się usługowym prowadzeniem księgowości, drastycznie ograniczono ochronę ubezpieczeniową. Zniesiono bowiem obowiązkowe ubezpieczenia OC biur rachunkowych w przypadku prowadzenia ksiąg podatkowych (np. podatkowej księgi przychodów i rozchodów) i innych ewidencji do celów podatkowych (np. dokumentacji VAT), sporządzania zeznań i deklaracji podatkowych i udzielania pomocy w tym zakresie, a ubezpieczenia dobrowolne przewidują wypłatę odszkodowania do określonej kwoty (sumy gwarancyjnej) na wszystkie zdarzenia łącznie, których skutki są objęte umową ubezpieczenia OC. Nieistniejące już ubezpieczenie obowiązkowe przewidywało wypłatę odszkodowania do kwoty gwarancyjnej na każde zdarzenie ubezpieczeniowe niezależnie od ich ilości, a kwota gwarancyjna dla jednego i wszystkich zdarzeń była taka sama). W związku z tym ochrona ubezpieczeniowa dramatycznie się pogorszyła. Zwykle biura rachunkowe ubezpieczają się na 20 lub 50 tysięcy złotych, a w przypadku dwóch lub większej ilości zdarzeń, które będą miały miejsce w okresie ubezpieczenia, może się okazać, że ubezpieczyciel w ogóle nie pokryje szkód drugiemu i kolejnym poszkodowanym, gdyż limit został wyczerpany na pierwszego klienta biura rachunkowego, któremu udało się pokryć szkody w całości lub limit przewidziany na wszystkie zdarzenia ubezpieczeniowe wystarczył jedynie na pokrycie części szkód z pierwszego zdarzenia.

Posiadamy trzy polisy ubezpieczeniowe, w tym dwie dobrowolne, które dodatkowo potwierdzają pełne bezpieczeństwo i wyjątkową dbałość o efektywną realizację zleceń. Więcej w zakładce Dlaczego My?

Czytaj więcej >