Strona wykorzystuje pliki cookies w celu gromadzenia statystyk, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

faktury logowanie

12 30-73-666 Zadwoń do biura rachunkowego

 794-328-384 (Play), 506-733-666 (Orange)

biuro@gorfin.pl

Posiadamy licencję Ministerstwa Finansów od 2006 !
Usługi księgowe Kraków Grzegórzki
GORFIN
Biuro Rachunkowe Kraków Grzegórzki
GORFIN
Prowadzenie księgowości Kraków Podgórze

Kadry, płace, ZUS

Zawieszenie działalnośći gospodarczej na miesiąc, czyli na ile?

Przedsiębiorca może zawiesić działalność gospodarczą na okres od 1 miesiąca, określonego przez Ustawę o działalności gospodarczej jako 30 dni. Muszą to być dni następujące po sobie, a początkiem zawieszenia może być dowolny dzień z przyszłości lub dzień złożenia zmiany w CEIDG (np. Urzędzie Miasta). Zawieszenie działalności gospodarczej zawsze jest na 24 miesiące (o jednym wyjątku piszę w dalej). Jeśli chcemy je skrócić, musimy zgłosić w CIEGD dzień odwieszenia. Jeśli chcemy od razu wskazać okres zawieszenia i odwieszenia, aby nie trzeba było dwa razy jechać do urzędu miasta lub składać elektronicznie informacji (o zawieszeniu i odwieszeniu), musimy w momencie składania informacji o odwieszeniu mieć zawieszoną firmę. Czyli działalność  należy zawiesić od tego samego dnia, w którym składamy w CEIDG informację o zawieszeniu. Kilka minut od zawieszenia możemy złożyć informację o odwieszeniu od danego dnia.

 

 

 

 

----

Link wysłany klientom w dniu 24-11-2015.

 

WOLNE ZA ŚWIĘTO PRZYPADAJĄCE W SOBOTĘ 26-12-2015 r.

Proszę w 12-2015 udzielić dnia wolnego pracownikom etatowym za święto przypadające 26-12-2015 r.

Dnia wolnego należy udzielić w tym samym miesiącu, w którym jest święto przypadające w sobotę.


W liście obecności można zaznaczyć w sposób przyjęty przez pracodawcę, że dany dzień jest dniem wolnym udzielonym w zamian za
święto przypadające w sobotę (np. skrótem WŚ)

Nieudzielenie wolnego wpływa na wysokość wynagrodzenia. Nieudzielenie wolnego powoduje powstanie płatnych nadgodzin wraz z dodatkami.

Nieudzielenie wolnego oznacza wykroczenie przeciw prawom pracownika i może wiązać się z karą ze strony PIP w razie kontroli.

Po pomniejszeniu czasu pracy o wolne za sobotę, pracownik zatrudniony w pełnym wymiarze czasu pracy przepracuje 168 godzin = 21 dni a pracownik zatrudniony na np. 1/2 etatu przepracuje 84 godziny.

Proszę przesłać nam w pierwszych dniach stycznia 2016 r. podpisaną listę/listy obecności za grudzień, ponieważ w celu sporządzenia listy płac muszę ustalić, czy powstały nadgodziny (oczywiście płatne z dodatkami za nadgodziny).