Strona wykorzystuje pliki cookies w celu gromadzenia statystyk, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

faktury logowanie

12 30-73-666 Zadwoń do biura rachunkowego

 794-328-384 (Play), 506-733-666 (Orange)

biuro@gorfin.pl

Posiadamy licencję Ministerstwa Finansów od 2006 !
Usługi księgowe Kraków Grzegórzki
GORFIN
Biuro Rachunkowe Kraków Grzegórzki
GORFIN
Prowadzenie księgowości Kraków Podgórze

Blog

działalność gospodarcza

Jednym z obowiązków wielu przedsiębiorców jest prowadzenie JPK, czyli Jednolitego Pliku Kontrolnego. Jest to dokument, który zawiera informacje o zakupach i sprzedaży wynikających z ewidencji VAT za dany okres, pozycje z obecnej deklaracji VAT-7 i dodatkowe dane, które mogą być potrzebne do analizy poprawności rozliczenia. Właściciele firm, którzy z różnych przyczyn planują zawieszenie działalności gospodarczej, często zastanawiają się, do kiedy muszą składać JPK. Podpowiadamy, jak to wygląda w praktyce i o czym jeszcze należy pamiętać.

Read More
mikrorachunek

Wraz z 1 stycznia 2020 roku wszyscy podatnicy rozliczający się w Polsce otrzymali indywidualne rachunki podatkowe nazywane w skrócie mikrorachunkami. Jest to rodzaj rachunku bankowego, który służy wyłącznie do dokonywania wpłat – za jego pomocą możliwe jest uiszczanie należności z tytułu PIT, CIT oraz VAT (z wyłączeniem karty podatkowej, VAT-14 i VAT w imporcie). Numer mikrorachunku jest trudny do pomylenia, a w razie jakichkolwiek problemów można go sprawdzić o każdej porze i z każdego miejsca. Skąd zatem wziąć numer mikrorachunku? Jak prawidłowo płacić z jego użyciem podatki? I co jeszcze warto o nim wiedzieć? Opowiemy w dalszej części wpisu.

Read More
księgowy

Jednym z ważniejszych zadań każdego przedsiębiorcy jest wywiązywanie się z obowiązków księgowych. Z uwagi na to, że wiąże się to z koniecznością posiadania dużej wiedzy i poświęceniem czasu, wielu właścicieli firm decyduje się na skorzystanie z usług biura rachunkowego. Taka inwestycja się opłaca, ponieważ dzięki niej przedsiębiorca ma pewność, że najważniejszymi sprawami firmy zajmie się profesjonalny księgowy, który ma odpowiednie wykształcenie oraz doświadczenie. Jednym z ważniejszych kryteriów podczas wyboru firmy świadczącej usługi księgowe jest cena. Od czego zależy?

Read More