Strona wykorzystuje pliki cookies w celu gromadzenia statystyk, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

faktury logowanie

12 30-73-666 Zadwoń do biura rachunkowego

 794-328-384 (Play), 506-733-666 (Orange)

biuro@gorfin.pl

Posiadamy licencję Ministerstwa Finansów od 2006 !
Usługi księgowe Kraków Grzegórzki
GORFIN
Biuro Rachunkowe Kraków Grzegórzki
GORFIN
Prowadzenie księgowości Kraków Podgórze

Jakie należy spełniać obowiązki związane z kasą fiskalną?

Sklep, punkt handlowy, zakład usługowy musi posiadać kasę fiskalną, od momentu rozpoczęcia sprzedaży produktów dla osób fizycznych nieprowadzących firmy i rolników ryczałtowych. Na liście jest wiele podmiotów gospodarczych, które muszą posiadać urządzenia rejestrujące obroty oraz wyłączonych z tego obowiązku.

Jakie obowiązki związane z kasą fiskalną ciąż na firmie?

Każda firma, która ma zarejestrowaną kasę fiskalną, musi wystawiać paragony. Są one dokumentami, na podstawie których, ewidencjonowane są codzienne obroty. Przedsiębiorstwo ma obowiązek przechowywania książki kasy, obejmującej historię sprzętu. Urządzenie musi być dokładne i niezawodne, regularnie sprawdzane, ponieważ w przypadku awarii, nie ma możliwości dokonywania żadnych transakcji. Zgodnie z ustawą o VAT, kasa fiskalna musi być poddawana przeglądom technicznym, w celu kontroli sprawności działania urządzenia. Z koniecznością posiadania urządzenia, pojawia się wiele problemów. Biuro Rachunkowe Gorfin, które prowadzi księgowość dla przedsiębiorstw, udziela szczegółowych informacji swoim klientom. Pojawia się wiele pytań, co do obowiązku posiadania kasy fiskalnej i rozliczeń.

Czym są kasy fiskalne online?

Oprócz kas fiskalnych stacjonarnych są również online, które rejestrują transakcje za pośrednictwem Internetu. Informacje są przesyłane do Centralnego Rejestru Kas, który jest prowadzony przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Gromadzone są dobowe raporty, fiskalne paragony i dokumenty niefiskalne oraz informacje o technicznych przeglądach okresowych. Aby móc prowadzić kasę fiskalną online, trzeba mieć stały dostęp do sieci, ponieważ co dwie godziny urządzenie automatycznie łączy się z Repozytorium, bez wiedzy przedsiębiorcy.